"Bursanci" na start!

27.04.2015

Dnia 26 kwietnia odbył się 32. Bieg Uliczny - Memoriał Winanda Osińskiego w Szczecinku. Była to okazja do dumnego reprezentowania Bursy. W biegu głównym (dystans 10 km) wzięło udział sześciu "Bursantów".

Ze względu na grupowe zgłoszenie zostaliśmy uznani za klub sportowy pod nazwą "Bursa im. św. Stanisława Kostki w Szczecinku" :) Numery startowe odebrało 520 osób. Jako pierwszy z naszej drużyny dobiegł Mariusz Gryga z czasem 52 minuty i 25 sekund, jednocześnie zdobywając 356 miejsce w klasyfikacji głównej. Następnie linię mety przekroczył Mariusz Pawlak (01:00:45) zajmując pozycję 475. Otrzymał on nagrodę jako najmłodszy uczestnik biegu. Potem kolejno na mecie znaleźli się: Daniel Bogdziel (01:03:45) pozycja 485, Jarosław Santysiak (01:03:48) pozycja 486 oraz Krzysztof Iwanek (01:04:22) pozycja 487. Niestety szóstemu z nas nie udało się przebiec pełnego dystansu. Swoje zwycięstwo zdobył pokonując nieco ponad 5 kilometrów.

Rywalizacja była zdrowa; wszyscy uczestnicy biegu wzajemnie wspierali się i dopingowali. Duży szacunek i podziękowania należą się również osobom obserwującym bieg, którzy także byli wielkim dopingiem dla biegnących. Na mecie czekały dla każdego pamiątkowe medale. Ból mięśni i szybki oddech po przekroczeniu mety nie były ważne. Pełni radości powróciliśmy do ukochanej Bursy.

Był też i smutny akcent tego pięknego sportowego wydarzenia. Jeden z biegaczy (38-letni mieszkaniec Szczecinka) zasłabł przed samą metą i mimo szybkiej reanimacji zmarł. Jutro polecać go będziemy wszyscy Bogu w naszej wspólnej porannej modlitwie.

Zobacz zdjęcia z biegu w naszej galerii